Anasayfa » Haberler » Türkiyeden Haberler » Müslüm DOĞAN:”Alevilerin artık Meclis’te bir ‘can’ları var, yoldaşları var”

Müslüm DOĞAN:”Alevilerin artık Meclis’te bir ‘can’ları var, yoldaşları var”

İzmir’in ilk milletvekili Alevi temsilcisi Müslüm Doğan, “Alevilerin artık Meclis’te bir ‘can’ları var, yoldaşları var, 24 saat birbirimize ulaşacağız, inancımızın, öğretimizin, yolun ve erkanımızın sorunlarını biliyoruz bunlara çözüm olmaya çalışacağız” dedi.

HDP’nin İzmir 2. Bölge milletvekili Müslüm Doğan ANF’ye konuştu.

Demokratik Ulusun, halkların ortaya koyduğu ortak vatan projesi olduğunu belirten Doğan, “Bu projede Aleviler, Kürt Özgürlük Mücadelesi’nin ulaştığı düzeyi kavrayıp yoldaşlık ve musahip ilişkileri içerisinde toplumsal sorunları çözmek için görev aldı. Biz demokratik ulusun bir bileşeniyiz, bunu geliştirmek, inançları özgürleştirmek ve bir arada yaşamı kolaylaştırmak için geldik” diye konuştu.

İzmirlilerin ve Alevilerin temsilcisi olduğuna dikkat çeken Doğan, İzmir halkının HDP’ye gösterdiği teveccühün çok anlamlı olduğunu da ifade ederek, “Bu ortak projeye, bir arada yaşamanın ne kadar anlamlı olduğuna İzmir halkı karar vermiştir. Başta Aleviler olmak üzere onların sorunlarını atölyelerde tespit edip, beraber çözüm arayacağız. Alevilerin artık mecliste bir ‘can’ları var, yoldaşları var, 24 saat birbirimize ulaşacağız, inancımızın, öğretimizin, yolun ve erkanımızın sorunlarını biliyoruz bunlara çözüm olmaya çalışacağız. Birlikte mücadele edeceğiz” diye belirtti.

ANF

Bu Haberde Dikkatinizi Çekebilir!

Haydi Canlar! Kürecik Güneşli Köyümüz Cemevi İnşaatına Yardım Bekliyor

Malatya Akçadağ İlçemize Kürecik Nahiyemize bağlı Güneşli(Şemşik) Köyümüzde yapılan Cemevi inşaatımız 2 yıldır devam etmektedir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir