Anasayfa » Haberler » Türkiyeden Haberler » Özgecan, katledildiği yerde dualarla anıldı

Özgecan, katledildiği yerde dualarla anıldı

Tarsus’un Çamalan köyü Cin deresi mevkisinde ormanlık alanda öldürüldükten sonra yakılan üniversite öğrencisi Özgecan Aslan (20), katledildiği yerde dualarla ve fidan dikilerek anıldı.

Alevi dedelerinin duaları ve saygı duruşuyla başlayan törene katılanlar, Özgecan’ı vahşice katleden zanlılar aleyhine sloganlar atarak idam edilmelerini istedi. Ellerindeki gül ve karanfilleri Özgecan’ın cesedinin bulunduğu yere bırakan kalabalık, dualar etti. Çamalan Muhtarı Ahmet Talipoğlu, “Bu canilerin köyümüzle hiçbir ilgisi yoktur. Bizler Özgecan’ımızı bağrımıza bastık ve sahiplendik. Bu olayın burada olması hepimizi çok derinden üzdü. Acımız ikiye katlandı. Umarım bu tür acılar hiçbir yerde bir daha yaşanmaz” dedi.

Mersin Cemevi Başkanı Hasan Kılavuz’un eşi Aysel Demir Kılavuz ise yaptığı konuşmada, “Bugün yüreğimizin parçalandığı ve dallarımızın kopartıldığı bir yerdeyiz. Daha önce de binlerce kadının vahşi katiller tarafından hunharca katledildiği gibi bu kez de Özgecan’ımız katledildi. Sorunun hukuksal boyutunun ise tam bir facia olduğunu vurgulamaya gerek yok. Mevcut yasalar kadını değil, tam tersine katilleri ve tecavüzcüleri korumaktadır” dedi.

Anma programının ardından, oluşturulacak Özgecan Hatıra Ormanı’na 30 adet servi fidanı dikildi.

sabah.com

Bu Haberde Dikkatinizi Çekebilir!

Alevilere ırkçı yazılama : “Alevi Defol”

Sarıyer İlçesinde Alevilerin yoğunlukla yaşadığı Ömürtepe mahallesi’nde duvarlara Alevilere nefret söylemli yazılamalar yapıldı. Mahallelinin sildiği …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.