Anasayfa » Haberler » Türkiyeden Haberler » Pir Sultan Abdal Derneği Çanakkale Şubesi Dayanışma Gecesi Düzenledi

Pir Sultan Abdal Derneği Çanakkale Şubesi Dayanışma Gecesi Düzenledi

Pir Sultan Abdal Derneği Çanakkale Şubesi geçtiğimiz gün dayanışma gecesi düzenledi. Marina Restaurant’ta düzenlenen geceye Çanakkale Belediye Başkanvekili Ali Rıza Güntekin ve Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Genel Başkanı Gani Kaplan da katıldı.

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Çanakkale Şubesi olağanüstü kongrenin ardından, geçtiğimiz gün dayanışma amacıyla bir gece düzenledi.

Marina Restaurant’ta düzenlenen geceye, Çanakkale Belediye Başkanvekili Ali Rıza Güntekin, Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Genel Başkanı Gani Kaplan, HDP Çanakkale Milletvekili Adayı Leyla Yavuz, siyasi parti ve sendika temsilcileri katıldı. Dayanışma gecesinde Belediye Başkanvekili Ali Rıza Güntekin bir konuşma yaptı. Güntekin’in konuşmasının ardından, Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Genel Başkanı Gani Kaplan bir konuşma gerçekleştirdi. Kaplan, alevilerin birlik olmasının önemine vurgu yaparak; “Bir algı var. Sivas’ın öbür yakasında yaşayan alevi dostlarımız diyorki; ‘Bütün aleviler burada yaşıyor. Alevini Türkü olurmu siz bunu nerden çıkarıyorsunuz’ diyor. Orada öyle bir algı var. Batuya geliyoruz. Batıya geliyoruz. Batıdaki aleviler de diyorki; ‘Kürt alevileri nereden çıkardınız. Alevi Türk’tür diyor. Bu algıyı Türkiye’de kıramadığımız sürece alevilerin birliğini, dirliğini sağlayamayız” diye belirtti. Grup Emek de söylediği parçalarla, geceye renk kattı. (Tekin Bozkurt)

http://www.canakkaleolay.com/

 

Bu Haberde Dikkatinizi Çekebilir!

Haydi Canlar! Kürecik Güneşli Köyümüz Cemevi İnşaatına Yardım Bekliyor

Malatya Akçadağ İlçemize Kürecik Nahiyemize bağlı Güneşli(Şemşik) Köyümüzde yapılan Cemevi inşaatımız 2 yıldır devam etmektedir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir