Anasayfa » Haberler » Türkiyeden Haberler » Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Eyüp Şubesi’nden “Aralık Ayı Katliamları”

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Eyüp Şubesi’nden “Aralık Ayı Katliamları”

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Eyüp Şubesi Gençlik Komisyonu’nun düzenlemiş olduğu “Aralık Ayı Katliamları” paneli önceki gün Eyüp Cemevi’nde gerçekleşti.

Hayat Televizyonu Haber Kordinatörü Ercüment Akdeniz’in konuşmacı olduğu panelde, Maraş, 19 Aralık, Roboski, Ankara, Suruç katliamları ile Erdal Eren konu alan sinevizyon gösterimi yapıldı.

Yaklaşık 200 kişinin katıldığı panelde ilk sözü PSAKD Alibeyköy Şube Başkanı Hüseyin Güzelgül aldı. Güzelgül,  “Ortadoğu’yu kan gölüne çevirenler ülkemizi de kan gölüne çevirenlerdir. Bu zihniyet değişmediği sürece bunlar var olacaktır” dedi.

Maraş’ta yaşanan katliamın tarihsel detaylarıyla ilgili bilgi veren Ercüment Akdeniz de, Maraş’ta Aleviler ve demokrasi güçlerini sindirmek için bir katliam yapıldığını vurgulayarak, “Bu katliam klasik bir Alevi- Sünni kavgasından doğan bir çatışma değildir. Maraş, raporlar da yer aldığı gibi Amerikalı Robert Alexander Peck ve kontrgerillanın içinde olduğu bir katliamdır” şeklinde konuştu.

Suruç ve Ankara katliamlarına da değinen Akdeniz; “ IŞİD eliyle yapıldığı söylenen bu katliamların sivil görünümlü postmodern bir darbe için devreye sokulduğunu düşünüyorum” diye konuştu.

Maraş Katliamı’nın 12 Eylül darbesine giden yola döşenen taşlardan biri olduğunu söyleyen Akdeniz, “Başta Ankara ve Suruç olmak üzere yaşanan tüm katliamlara ilişkin yürütülen davaların takipçisi olmamız gerekiyor” dedi. (İstanbul/EVRENSEL)

Bu Haberde Dikkatinizi Çekebilir!

Alevilere ırkçı yazılama : “Alevi Defol”

Sarıyer İlçesinde Alevilerin yoğunlukla yaşadığı Ömürtepe mahallesi’nde duvarlara Alevilere nefret söylemli yazılamalar yapıldı. Mahallelinin sildiği …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.