Anasayfa » Haberler » Türkiyeden Haberler » Sivas Katliamı Filmi ‘Carina’nın Günlüğü’ 25 Eylül’de Sinemalarda Olacak

Sivas Katliamı Filmi ‘Carina’nın Günlüğü’ 25 Eylül’de Sinemalarda Olacak

Ulaş Bahadır yönetmenliğini yaptığı, Sivas Katliamı’nı Hollandalı Carina Cuanna’nın gözünden anlatacak olan ‘Carina’nın Günlüğü’ 25 Eylül’de vizyona giriyor.

Sivas Katliamı’nın tek yabancı kurbanı olan Hollandalı Carina Cuanna’nın tuttuğu günlüklere bağlı kalınarak, Sivas Katliamı’nın anlatıldığı ‘Carina’nın Günlüğü – Sivas’93’  adlı uzun metraj film 25 Eylül’de vizyona giriyor.

Carina Cuanna, 1993 yılında ‘Türk kadınının aile içi rolü ve çevre ile ilişkileri’ üzerine olan bitirme tezi için Hollanda’dan Türkiye’ye gelmiş ve 2 Temmuz’da Madımak Oteli’nde yanarak can vermişti.

Banu Bozdemir’in kişisel web sitesinden duyurduğu habere göre, yönetmenliğini Ulaş Bahadır’ın yaptığı, geçtiğimiz Ağustos ayında çekimlerine başlanan ‘Carina’nın Günlüğü – Sivas’93’ün oyuncu kadrosunda şu isimler yer alıyor: Cariana’nın Alman oyuncu Denise Ankel tarafından canlandırdığı filmde, şair Metin Altıok rolünde Altan Erkekli, Behçet Aysan rolünde Mustafa Alabora, Uğur Kaynar rolünde ise Umut Kurt var. Dönemin Sivas valisi Ahmet Karabilgin’i ise Erdal Tosun canlandırıyor.

Filmin fragmanı yayında:

ilerihaber.com

 

Bu Haberde Dikkatinizi Çekebilir!

Haydi Canlar! Kürecik Güneşli Köyümüz Cemevi İnşaatına Yardım Bekliyor

Malatya Akçadağ İlçemize Kürecik Nahiyemize bağlı Güneşli(Şemşik) Köyümüzde yapılan Cemevi inşaatımız 2 yıldır devam etmektedir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir