Anasayfa » Haberler » Türkiyeden Haberler » Sivil toplum Kuruluşları İstanbul’da Basın Açıklaması Yapacak

Sivil toplum Kuruluşları İstanbul’da Basın Açıklaması Yapacak

Çoğunluğunu Dersimli ve Kürt vatandaşların oluşturduğu Sivil Toplum Kuruluşları bugün Taksim Hill Hotel’de basın açıklaması yapacak.

Avrupa Dersim Dernekleri Federasyonu (FDG), ZazaDER, Tunceli Eğitim ve Saglık, Munzur Çevre Derneği ve Tunceli Sanayi ve Ticaret Odası’nın da içerisinde bulunduğu bir çok STK’nın yer alacağı programda; Dersimli işadamı Dilaver Eren, Arastırmacı ve yazar Doç. Dr. Şükrü Aslan ve katliamın mağdurlarından Kazım Arık konuşmacı olarak katılacak.

KATLİAMA ‘SÖZDE KATLİAM’ DİYEN BAHÇELİ’YE VE MHP’YE TEPKİ

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli dünkü grup toplantısında, Ahmet Davutoğlu’nun Hacıbektaş ziyaret sırasında sarf ettiği “Dersim modern Kerbela’dır” sözlerini sert bir dille eleştirmiş “Dersim’de başlayan isyan devrin PKK’lılarının isyan hareketidir” diyerek, isyanın 33 askerin şehit edilmesi ile başladığını ve Davutoğlu’nu Seyit Rıza’yı meşrulaştırmaya çalışmakla suçlamıştı. Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin sözlerinin ayrıştırıcı olduğunu düşünen STK üyelerinin basın açıklamaları sırasında Bahçeli’yi eleştirmesi bekleniyor.

CHP’YE DE TEPKİ GÖSTERİLMESİ BEKLENİYOR

Dersim katliamının sorumlusu Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)’nin konu hakkındaki sessizliği ise katliamın mağdur ettiği ve etmediği bir çok insan tarafından eleştiriliyordu. Basın açıklaması yapacak olan kalabalıktan CHP’ye de eleştiri geleceği düşünülüyor.

http://www.hurhaber.com/

Bu Haberde Dikkatinizi Çekebilir!

Alevilere ırkçı yazılama : “Alevi Defol”

Sarıyer İlçesinde Alevilerin yoğunlukla yaşadığı Ömürtepe mahallesi’nde duvarlara Alevilere nefret söylemli yazılamalar yapıldı. Mahallelinin sildiği …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.