Anasayfa » Haberler » Avrupadan Haberler » Suruç Katliamı Almanya’nın Nürnberg Kentinde Lanetlendi
Suruç Katliamı Almanya'nın Nürnberg Kentinde Lanetlendi

Suruç Katliamı Almanya’nın Nürnberg Kentinde Lanetlendi

Suruç’da 32 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısı, Avrupa’nın farklı kentlerinde protesto edildi. Almanya’nın Nürnberg kentinde Nürnberg Demokratik Güç Birliği Platformu tarafından düzenlenen ve Almanya Alevi Birlikleri Federasyonu-Bavyera Bölge Temsilciliği’nin desteklediği mitinge yüzlerce vatandaş katıldı.

Saat 19.00 sıralarında tren istasyonu önünde buluşan eylemciler, önce Lorenzkirche’e kadar yürüdü ve basın açıklaması yaptı. Daha sonra Weisser Turm tarafına doğru ilerleyen eylemciler, bir basın açıklaması da burda yaptı.

Yapılan açıklamalarda yapılan saldırıda Türk hükümetinin ihmali olduğu iddia edildi. Saldırıda onlarca gencin hayatının kaybettiği hatırlatılırken, ölümler ve katliamlar üzerinden siyaset yapıldığı ileri sürüldü. Basın açıklamasında, “Bu katliamın hesabını sormak ve gençlerimizin davasına sahip çıkmak öncelikli görevimizdir. Halkımızın başı sağolsun.” ifadelerine yer verildi.

http://www.haber46.com/

Bu Haberde Dikkatinizi Çekebilir!

aabk

AABK’den Saray Darbesine Karşı Eylem Çağrısı

AABK (Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu)  yapılan açıklamada HDP Eşbaşkanları Selahaddin DEMİRTAŞ, Figen YÜKSEKDAĞ ve 7 ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir