Anasayfa » Haberler » Avrupadan Haberler » Turgut ÖKER:”Faşist zihniyet karşısında HDP’de birleşmemiz gerekiyor.”

Turgut ÖKER:”Faşist zihniyet karşısında HDP’de birleşmemiz gerekiyor.”

Hamburg ve Bremen kentlerinde Alevi Kültür Merkezlerinde düzenlenen panellere katılan HDP İstanbul milletvekilimiz Turgut Öker: “HDP ile gerçekleşen Kürt-Alevi-Sosyalist birliği gecikmiş bir birliktelik, yıllarca hep karamsar olduk. Fakat bugün çok daha güçlü bir durumda, bir aradayız. HDP‘nin, Kürtlerin, Alevilerin, sosyalistlerin, tüm ezilenlerin HDP ile bugün çok daha güçlü olduğunu 1 Kasım‘dan sonra göreceğiz. Türkiye, başka bir Türkiye olacak. Bunu herkes seçimden sonra görecek.
Madımak‘ta yapılan bugün topyekün bir faşizmle Kürtlere yapılıyor.

Aklımıza gelmeyecek hilelere başvuracaklar. Bizim uyanık olmamız, sandıkları korumamız, kesinlikle oy vermemiz gerekiyor. Bu faşist zihniyet karşısında birleşmemiz gerekiyor.”

HDP İstanbul Milletvekili Turgut Öker, 4 Ekim Köln, 5 Ekim Kiel, 6 Ekim Salzgitter, 7 Ekim Berlin, 8 Ekim Hannover, 9 Ekim Augsburg, 10 Ekim München ve 11 Ekim Nürnberg’de düzenlenecek seçim etkinliklerine de katılacak.

HDP Basel 

Bu Haberde Dikkatinizi Çekebilir!

Yeter artık! Kalıcı bir barış istiyoruz

Avrupa Alevi Birlikleri Federasyonu Ankara’da gerçekleştirilen bombalı saldırı nedeniyle hayatını kaybeden 37 yurttaş için basın açıklaması yayınladı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.