Avrupadan Haberler

AABF NRW Bölge Başkanı Funda Öztürk:”Aleviler HDP’ye oy vermelidir”

Almanya Alevi Birlikleri Federasyonu NRW Bölge Başkanı Funda Öztürk, “Alevi örgütleri olarak İlk hedefimiz örgütsel olarak insanlarımızı seçim sandığına götürüp orda HDP’ye oy verditmeyi sağlatmak” dedi.

7 Haziran seçimlerinde HDP ile ittifak yapma kararı alan Avrupa’daki Alevi örgütlenmesinin 1 Kasım erken seçimlerindeki hazırlıklarını Almanya Alevi Birlikleri Federasyonu (AABF) NRW Bölge Başkanı Funda Öztürk ile ANF’ye değerlendirdi.

1 Kasım’da Türkiye ve Kuzey Kürdistan’da yapılacak erken seçimler öncesinde çalışmalarına Almanya’nın Wuppertal kentinde aralıksız olarak devam eden HDP Wuppertal seçim komisyonu bu haftaki toplantısnı da Wuppertal Alevi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdi.

AABF NRW Bölge Başkanı Funda Öztürk, “Alevi örgütleri olarak İlk hedefimiz örgütsel olarak insanlarımızı seçim sandığına götürüp orda HDP’ye oy verditmeyi sağlatmak” dedi.

7 Haziran seçimlerinde HDP ile seçim ittifağı yaptıklarını ifade eden Öztürk şunları vurguladı: “1 Kasım erken seçimlerinde de Alevi örgütlerimiz bu kararın arkasında, onursal genel başkanımız Turgut Öker’in arkasında. Frankfurt’ta aldığımız HDP’yi destekleme kararının arkasındayız ve bununla ilgili çalışmalarımız var.”

En büyük isteklerinin oy kullanma hakkı olanların sandıklara giderek HDP’ye oy vermeleri olduğunu dikkat çeken Öztürk, “Oy kullanırken hiç akıllarından çıkartmamaları gereken bir çok şeyi hatırlatmak istiyorum. Türkiye’deki durumu, özellikle Kürdistan’da yapılan vahşeti. Ölülerimizi sokaklarda süründürdüklerini, kız çocuklarımızı, özellikle Cemile’mizi hatırlamalarını istiyorum. O annenin acısını hatırlamalarını istiyorum, kadınlarımızın üzerinden siyaset yapan geri zihniyeti hatırlamalarını istiyorum ve böyle oy kullanmalarını istiyorum. Ama ilk hedefimiz bizim örgütsel olarak insanlarımızı seçim sandığına götürüp orda HDP’ye oy verditmeyi sağlatmak” dedi.

ANF

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu Haberde Dikkatinizi Çekebilir!
Kapalı
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün