Türkiyeden Haberler

Açlık Grevindeki Aleviler,CHP’nin sorumluluk almasını istedi

Kürt halkına yönelik saldırılara karşı açlık grevine giren Aleviler, Meclis’te görüştüğü CHP’den sivil katliamların ve savaşın son bulması için sorumluluk almasını istedi.

Kürt illerinde devam eden sivil ölümlerine karşı Alevi Bektaşi Federasyonu (ABF) öncülüğünde başlatılan açlık grevi 7. gününde devam ediyor. Eylemin başlangıç yeri ve merkezi olan ABF Genel Merkezi’ne dayanışma ve destek ziyaretleri de sürüyor. Eylemin yapıldığı merkezde gündeme dair tartışmalar yürütülerek, ziyarete gelen aşık ve ozanlar deyiş ve türkülerle eyleme destek veriyor.

ABF Genel Başkanı Baki Düzgün ve beraberindeki heyet ise parlamento ile temaslarını sürdürüyor. Bugün Alevi heyeti Meclis’te CHP grubu ile görüştü. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ile kimi Alevi kimlikli vekiller tarafından karşılanan Alevi heyeti, açlık grevine başlamalarının nedenlerini ve taleplerini CHP heyetine açıkladı.

CHP’den sivil ölümlerinin ve savaşın son bulması için sorumluluk almasını isteyen Alevi heyeti, CHP’nin ilçe ve gençlik örgütlerini harekete geçirmesi ve daha fazla sorumluluk alması konusunda çağrıda bulundu.

CHP grubu ise bölgeye bir kez daha heyet gönderme planlarının olduğunu belirtti ve Alevilerin açlık grevinin toplumsal bir duyarlılık yarattığına işaret etti. (DİHA)

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün