HaberlerTürkiyeden Haberler

AKD ‘den Alevilerin Evlerinin İşaretlenmesine Tepki

AKD (Alevi Külrür Dernekleri) Adana’nın Seyhan İlçesine Bağlı Uçak ve Ova Mahalleleri’nde yaşayan Alevilerin Evlerinin İşaretlenmesine tepki gösterdi.

“Basına ve Kamuoyuna” Başlıklı yazısında “Konunun takipçisi olacağız.” diyen AKD ‘nin yazısı şöyle:

23 Ağustos 2021 Pazartesi günü, Adana-Seyhan ilçesi Uçak Mahallesi 43092 Sokakta, Alevi canlarımızın bazılarının evlerinin işaretlenip duvarına ‘Kızılbaş’ ifadesi yazıldığına şahit olunmuştur.

24 Ağustos 2021 Salı günü de, Adana-Seyhan ilçesi, Ova Mahallesi’nde ikamet eden bazı Alevi canlarımızın evlerinde de aynı işaretlemeler görülmüştür. Emniyet mensuplarından aldığımız bilgilere göre, savcılık soruşturması başlatılmış olup, detaylı inceleme yürütülmektedir. Günümüz koşullarında gelişmiş teknolojileri kullanan Emniyet kurumunun bu konuyu kısa sürede aydınlatacağına inancımız tam olmakla beraber, toplumumuzun güven duygusunu güçlendirecektir. Konunun takipçisi olacağız. Bu gibi olaylar geçmişte de hep yaşandı; ancak, biz Alevi toplumu olarak, itidalli ve sorumluluk bilinciyle haklarımıza sahip çıkarak hareket etmekten yana tavrımızı koruyacağız.

ALEVİ KÜLTÜR DERNEKLERİ ADINA GENEL BAŞKANI İSMET KURT

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu Haberde Dikkatinizi Çekebilir!
Kapalı
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün