Türkiyeden Haberler

Alevi Katili’ne Gericilerden Gıyabi Cenaze Namazı

Suriye Ordusu’nun operasyonuyla, saklandığı Doğu Guta’da öldürülen İslam Ordusu lideri Zehran Alluş için gericiler, İstanbul’da gıyabi cenaze namazı kıldı.
Doğu Guta’daki İslam Ordusu toplantısını vuran Suriye jetleri, aralarında Zehran Alluş’un da bulunduğu 14 cihatçı lideri öldürmüştü. İstanbul’da gericiler, Alevileri canlı kalkan olarak kullanan Zehran Alluş’un gıyabında, cenaze namazı kıldı.

Suriye Dernekler Platformu isimli oluşumun üyesi olduğu iddia edilen yaklaşık 50 kişi, Zehran Alluş için öğle namazının ardından Fatih Camii’nde gıyabi cenaze namazı kıldı. Grup namazdan sonra da tekbir getirip Rusya aleyhine bir süre Arapça slogan attı.

Grup adına Mehdi Davut, “Şehit komutan Zehran Alluş ve arkadaşları katil Rusya’nın attığı vakum füzelerle onurlu bir şekilde hayatlarını kaybettiler. Onlar Suriye’nin özgürlüğü için sahip oldukları en değerli varlıklarını sundular ve canlarını da esirgemediler. Bizlerin uluslararası insani örgütlerden tüm STK’lar ve özgürlüğüne kavuşmuş toplumlardan istediğimiz, bizim adil özgürlük meselemize destek olmalarıdır. STK’lar olarak Esed rejimi ve işgalci Rusya’nın uluslararası mahkemede yargılanması için mücadelemizi sürdürüyoruz ve sürdüreceğiz. Biz insan hakları için mücadele eden tüm örgütlerin, sivillerin ve mültecilerin desteklerini bekliyoruz. Biz özgürlük yolunda adil meselemiz ve adil isteklerimiz için emin adımlarla mücadelemizi sürdüreceğiz ve Allah’ın izniyle zafer çok yakındadır” dedi.

ZEHRAN ALLUŞ KİMDİR?
İslam Ordusu, 2013’te çeşitli cihatçı örgütlerin birleşmesiyle kuruldu. Özellikle Şam yakınlarındaki Guta ve Duma’da etkili olan örgütün lideri Alluş, örgütün bazı propoganda videolarında Alevilerin ve Şiilerin katledilmesi çağrısı yapıyordu. Alluş’un Suriye ve Rusya saldırılarından korunmak için Alevileri canlı kalkan olarak kullandığı da biliniyordu.

SEÇİMLERDEN SONRA AKP’Yİ KUTLAMIŞTI
İslam Ordusu, 1 Kasım seçimlerinin ardından AKP’ye kutlama mesajı gönderen Suriye’deki 20 cihatçı grup arasında yer almıştı.

http://haber.sol.org.tr/

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün