Türkiyeden Haberler

Alevi Kültür Merkezinden 8 Mart Yürüyüşü

KKTC Alevi Kültür Merkezi, kadına karşı psikolojik, fiziksel, cinsel şiddetin, kadın cinayetlerinin olmadığı, başarılı kadınların toplumun her alanında yer aldığı bir dünya olması dileğiyle, yarın 18.00’de Dereboyu citroen önünde, “emek ve yaşamın özgürleşmesine ses çıkarmak” için toplanacaklarını açıkladı.

KKTC Alevi Kültür Merkezi (AKM)Kadınları 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü vesilesiyle başta işçi ve emekçi kadınlar  emek ve yaşam özgürlüğü mücadelesini büyütmeye çağırdı.

AKM yaptığı açıklamada, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününün Birleşmiş Milletler tarafından tanımlanmış uluslararası bir gün olduğunu anımsatarak, bu günün insan hakları temelinde kadınların siyasi ve sosyal bilincinin geliştirilmesine, ekonomik, siyasi ve sosyal başarılarının kutlanmasına ayrıldığını belirtti.

Günümüzde kadına karşı psikolojik, fiziksel, cinsel şiddetin ve kadın cinayetlerinin devam ettiğine işaret eden AKM, kadınların siyasetteki yerinin hala istenen düzeye ulaşamadığını kaydetti.

Açıklamada, Kadınların toplumun her alanında daha aktif yer almalarının desteklenmesinin toplumun yararına olduğu ifade edilerek, “Kadın yoksa o toplum eksik, kadın başarısızsa o toplum başarısızdır” denildi.

KKTC Alevi Kültür Merkezi Kadınlar Komisyonu, kadın için çağdaşlaşmanın evde, küçük yaşlarda başlaması, kadınların çıkarlarını ve haklarını etkin bir şekilde savunup koruyacak grupların oluşturulmasının desteklenmesini, kadınlara toplumsal güvence ve destek sağlanması gerektiğini kaydetti.

http://www.kibrispostasi.com/

 

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu Haberde Dikkatinizi Çekebilir!
Kapalı
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün