Alevi mezarlığına saldıranlar hala bulunamadı

İzmir’in Selçuk ilçesi Zeytinköy Mahallesinde geçen yıl ağustos ayında Aleviler’e ait 35 mezara saldırı yapıldı. Hükümet aradan geçen altı aylık zamana rağmen faillere ulaşamadı.

İçişleri Bakanı Efgan Ala, soruşturmanın halen devam ettiğini söyledi. Alevi mezarlığına yapılan saldırı sonrası CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu ve HDP Diyarbakır Milletvekili Nursel Aydoğan konuyu Meclis’e taşıdı.

CHP ve HDP’li İki milletvekili bu saldırının arkasında bir provokatif hareket olup olmadığının açıklanmasını istedi. bakan ala’dan yanıt Soru önergesine yanıt veren Bakan Ala, “Zeytinköy’de bulunan, mezarlıktaki mezar taşlarının kırılması ile ilgili olarak, Selçuk Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturmaya devam edilmektedir” yanıtını verdi. 2014 yılı 13 ağustos tarihinde İzmir’in Selçuk ilçesine bağlı (özellikle Alevilerin yaşadığı) Zeytinköy’de bulunan mezarlıkta mezar taşları kırılmış, olaydan sonra köylüler Jandarmaya haber vermişti.

http://www.internethaber.com/

Bu Haberde Dikkatinizi Çekebilir!

Aleviler “Kamu Tüzel Kişilik” için başvuru yaptı.

Aleviler Almanya´nın 10 Eyaletinde Kamu Tüzel Kişilik Statüsü (Körperschaft des öffentlichen Rechts) için resmi başvuru …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.