Türkiyeden Haberler

Alevi Milletvekili Müslüm Doğan:”Barajı aşamazsak diktatörlük gelecek”

“İnadına Barış, İnadına HDP” sloganıyla 1 Kasım seçimlerine hazırlanan HDP’nin İzmir milletvekili adayları, seçim startını vererek İzmir’in ilçelerini adım adım dolaşmaya başladılar.

HDP İzmir Milletvekili Müslüm Doğan bugün Selçuk’u ziyaret ederek cemevinde düzenlenen halk toplantısına katıldı ve esnaflarla sohbet etti.

HDP Selçuk İlçe Örgütü yöneticileri ile Alevi Kültür Derneği Selçuk İlçe Başkanı Dede Düzgün Çellik ve Selçuklular tarafından ilgiyle karşılanan HDP İzmir Milletvekili Müslüm Doğan AKP’nin 7 Haziran öncesi başladığı savaş çığırtkanlığı ve saldırılarını seçimler sonrası hızlandırdığını söyleyerek “Barajı aşamazsak diktatörlük geliyor” dedi.

İKTİDAR HER YÖNDEN SALDIRIYOR

Suruç katliamının ikinci bir Sivas katliamı acısı yaşattığını, AKP iktidarının hırsızlığa doyamadığını ve saldırılarını insana ve doğaya yönelterek hem insan katliamı hem doğa katliamı yaptığını söyleyen Müslüm Doğan Rojava’ya Türkiye’den giden devrimcilerin Kürtleri olduğu kadar Ezidileri, Arapları, Alevileri de koruduğuna dikkat çekti ve “ Varto’da cemevini ve camiyi bombaladılar, halk oralarda bu saldırılara karşı kendini savunmak zorunda bırakıldı” dedi.
Tercihini savaştan yana kullanan AKP ile kanlı ve kirli geçmişlerini temizleyemeyecekleri için koalisyon kuramayacaklarına belirten Doğan,  kısa süren bakanlığında rütbesi belirsiz kişilerin silah doğrultma tehdidi ile karşılaştığını, bakan olarak Cizre’ye giremediklerini söyledi ve “Tüm bu saldırılar karşısında Aleviler, Sünniler, Kürtler ve Türkler bir araya gelerek gerçek bir demokrasi için mücadele etmeliyiz. 7 Haziran’da olduğu gibi 1 Kasım’da da önce barajı aşmalı, sonra gerçek bir demokrasi için mücadele etmeliyiz. Bunu yapamazsak diktatörlük geliyor” vurgusunu yaptı.

CHP KARŞITLIĞI ÜZERİNDEN POLİTİKAYA KARŞIYIM

CHP karşıtlığı üzerinden bir politikaya karşı olduğuna da dikkat çeken HDP İzmir Milletvekili Müslüm Doğan, demokrasi güçlerinin birlikte hareket edebileceğini, Cumhuriyetin Aleviler için vazgeçilmez olduğunu belirtti ve “Ancak demokratik olmak koşuluyla yeniden inşada beraber olunması gerekir” dedi.
Sınıf dostluğunu, ezilenlerin ve emekçilerin birliğini HDP saflarında mücadele ederek, diğer demokratik güçlerle de ortaklaşarak sağlayabileceklerine inandığını belirten Doğan daha sonra gelen soruları yanıtladı. HDP İzmir Milletvekili ve 2. Bölge 1. Sıra Milletvekili Adayı Müslüm Doğan geceyi de Selçuk’un mahallelerinde düzenlenen toplantılarda geçirecek.

http://www.kimseduymasin.com/

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün