Türkiyeden Haberler

Aleviler “Açlık Grevini” Ülke Çapında Süresiz olarak devam ettirecek

Sokağa çıkma yasakları ve sivil ölümleri protesto etmek için üç günlük açlık grevi yapan Alevi Bektaşi Federasyonu ve bileşenleri ile Demokratik Alevi Dernekleri üyeleri, açlık grevine süresiz-dönüşümlü devam etme kararı aldı.

Alevi Bektaşi Federasyonu (ABF) ve bileşenleri ile Demokratik Alevi Dernekleri (DAD) üyeleri, 29 Aralık’ta ‘Savaşlar olmasın, çocuklar ölmesin’ sloganıyla başlattıkları üç günlük açlık grevini, süresiz ve dönüşümlü olarak sürdürme kararı aldı.

ABF’nin Ankara’da bulunan Genel Merkez binasında düzenlenen basın toplantısına ABF’nin Genel Başkanı Baki Düzgün, üç günlük açlık grevini, süresiz ve dönüşümlü olarak sürdürme kararı aldıklarını açıkladı.

 ‘Kadim halklarımızın yaşadığı iller birer Kerbela’ya çevriliyor’

“Açlık grevi süresi içerisinde gördük ki savaşı ve bu ölümleri durdurmak yerine daha çok savaşı yükseltmeye dayalı çağrılar yapan bir yönetim gördük. Kendi kurumlarımızdan ve gerekse diğer sivil toplum örgütleri ve kamuoyundan gelen talep üzerine bizler federasyon ve bileşenlerimizle birlikte bu süreci dönüşümlü olarak uzatma kararı aldık.

“Yeni canlarımızın açlık grevimize katılması ve yaşanan bu savaşın yarattığı tehcir ve öldürme politikalarının, ülkemizin bütününe yayılma kaygısından ve hali hazırda alevi örgütlerinin yaşanan bu süreçte kendisinden beklenen tavrı gösterme gerekliliğinden kaynaklı olarak açlık grevimizi buradan sınırlı tutmayıp yaşadığımız topraklarda, var olduğumuz her yerde devam ettirme kararı aldık.

“İnanç mücadelemiz boyunca her daim zalimin karşısında, mazlumun yayında olduk. Yürüdüğümüz bu yoldan asla dönmeyeceğimizi bir kez daha belirtip, Kerbela’da zalimlerin karşısında dimdik duran Hz. Hüseyin’in inancı ile açlık grevimizin amacına ulaşacağına inanıyoruz”

“Kadim halklarımızın yaşadığı iller artık birer Kerbela’ya çevriliyor. Hz. Hüseyin ve yoldaşlarını susuz bırakıp katledenlerin zihniyetine sahip olan egemenler, bugün Kürt illerimizde kardeşlerimizi göçe, açlığa, sefalete ve ölüme mahkum etmeye devam ediyorlar.

“Bizler bin yılı aşkın bir süredir yaşadığımız bu topraklarda kardeşlikten, demokrasiden, eşitlik ve özgürlükten, karanlığın karşısında aydınlık bir yaşamı sürdürme inancımızdan bir an olsun vazgeçmedik vazgeçmeyeceğiz”

http://www.imctv.com.tr/

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün