Türkiyeden Haberler

Ankara Katliamı Şehitlerine Didim Cemevi’nden 40 Yemeği

Didim Alevi Bektaşi Kültür Merkezi ve Cem Evi Derneği Ankara’daki bombalı saldırıda hayatını kaybeden Didimli Elif Kanlıoğlu başta olmak üzere patlamada hayatını kaybedenlerin ruhuna lokma hayrında bulundu.

Didim Cemevi derneği bahçesinde gerçekleşen lokma hayrına Didim Alevi Bektaşi Kültür Merkezi ve Cem Evi Derneği Başkanı Hasan Dikçe, patlamada hayatını kaybeden Didimli Elif Kanlıoğlu’nun babası ve annesi, bazı siyasi partilerin ilçe başkanları ile cemevi üyeleri katıldı.

Cemevi bahçesinde gerçekleşen etkinlik öncesinde hayatını kaybedenler için 1 dakikalık saygı duruşundan bulunuldu. Ardından konuşan Dernek Başkanı Hasan Dikçe ülke genelinde bazı yerlerde sokağa çıkma yasağının devam ettiğini belirterek “Bu acıların içerisinde Ankara’da hayatını kaybeden Elif arkadaşımızın annesi ve babası aramızda; Ankara’da hayatını kaybeden canları biz kez daha anıyorum.” dedi.

Etkinlikte konuşan Elif Kanlıoğlu’nun babası Ümit Kanlıoğlu ise “Ankara’da yaşanan alçakça saldırıda can veren 102 vatandaşımızın içinde benim kızım da vardı. Benim kızım emek-demokrasi ve barış mücadelesi içinde büyümüş ve bu kelimelerin ne anlama geldiğini bilen birisiydi. Bunları bilen genç olarak oradaydı. Maalesef yoldaşlarımızdan korkanlar alçakça saldırıyla onları katlettiler. Bu ilk değil sonda olmayacak. Şu anda da devam ediyor. Hesap sormayacağız mı? Soracağız isyanımız acımız içinde; örgütlü ve birlikte mücadele ederek isyanımızı büyütüyoruz. Umutsuz değiliz. Güçlüyüz ve kararlıyız.” dedi.

Konuşmaların ardından lokma hayrında bulunuldu.

İHA

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün