Avrupadan Haberler

Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu,Çocuklar Ölmesin, Analar Ağlamasın

Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu,Çocuklar Ölmesin, Analar Ağlamasın başlıklı basın açıklaması;

Türkiye’de son dönemlerde yaşanan olumsuz süreç, devlet terörü ve Kürt bölgelerinde gerçekleştirilen katliam her gecen gün daha da artarak devam ediyor. Zaman kaybetmeden bu çatışmanın durması ve silahların karşılıklı bırakılması gibi talepler her toplumsal kesim tarafından daha yüksek sesle ve kararlı bir şekilde ifade edilmelidir. Aksi takdirde bu süreç bir iç savaşa doğru hızla evrilmekte. Bu bağlamda Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu üç haftayı kapsayan eylemler dönemini başlatmıştır.

Talebimiz barış görüşmelerinin tekrar başlamıştır. Kürt sorunu, Alevi sorunu ve diğer mağdur olan tüm toplumsal kesimlerin sorunları barışçıl bir ortamda, demokrasinin çıtası daha da yükseltilerek kalıcı çözümlerin üretilmesi ve pratik yaşamda karşılık bulmasıdır.

Bu talepler doğrultusunda Avrupa Alevi Hareketi olarak:

13 Ocak 2016 tarihinde saat 11:00‘da aynı gün ve saatte tüm Avrupa ülkelerde Türk Büyük elçiliklerin önüne siyah çelenk bırakılarak basın açıklaması yapılacak.

19 Ocak 2016 saat 10:00’da Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne Türkiye’de yaşanan son sürece dair bilgi amaçlı bir dosya verilecek. Aynı gün saat 11:00’da Avrupa Parlamentosu önünde basın açıklaması ve miting yapılacak.

27 Ocak’ta Avrupa Konseyi‘nde parti grup başkanları ile görüşmeler için girişimlere başlatıldı.

Ayrıca Türkiye Alevi Hareketi’nin başlattığı açık grevi eylemine destek amaçlı AABK genel merkezimizde AABF Almanya NRW Bölge Temsilciliğimiz 16-17 Ocak tarihlerinde açlık grevi eylemi başlatacaktır.

Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün