Avrupadan Haberler

Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu,Kürt Katliamına Hayır!

Türkiye’yi yöneten AKP Hükümeti’nin dış politikası iflas etmiştir. Komşularımız ile sıfır sorun söyleminin altından, bütün komşularla düşmanlık çıkmıştır. Yalan, hırsızlık ve katliam, AKP Hükümeti’nin, siyasi kimliği haline gelmiştir.

Ortadoğu’ya yönelik sinsi, ikiyüzlü ve savaşcı saldırgan politikaları “demir duvara” çarpınca, çareyi Sünni şeriatçı ve mezhepçi “Suudi Arabistan Birliğinde” arıyorlar. Suya düşmüşler yılana sarılıyorlar. Türkiye´nin sadece bugününü değil geleceğini de karanlığa sürüklüyorlar.

Dün Suriye’de ve Irak´ta IŞİD´i bahane edip Kürtleri bombalayan AKP hükümeti, bugün Türkiye yine Kürtleri bombalıyor. Suriye ve Irak’ta yok edemediği Kürtleri şimdi Türkiye’de yok etmeye çalışıyor. Kürt halkı tarihinin en büyük acı, zulüm ve katliamlarından birini daha yaşıyor Türkiye’de. AKP Hükümeti’nin bugün Kürtlere yaptıkları, 1915′te Ermeni halkına yapılanlara benziyor. Kürt halkına karşı insanlık suçu işleniyor.

Biz Aleviler, tarihten günümüze kadar olduğu gibi, bütün zalimlerin zulmüne ve katliamlarına karşı, mazlumların yanında olduk ve olmaya devam ediyoruz. Kürt halkının uğradığı zulümden kaynaklanan acıları paylaşıyoruz. Eşitlik, özgürlük, kardeşlik ve barış taleplerine sahip çıkıyoruz ve yanlarındayız.

Türkiye’nin ve dünyanın aydınlarına demokrasi güçlerine, uluslararası kurumlara çağrımız şudur: Kürt katliamına karşı çıkın. Kürtlere karşı uygulanan zoraki göç ettirme ve öldürme eylemine müdahale edin, bu zulmü durdurun.

Barış, kardeşlik ve dayanışma için…

İnsanlık onuru için

Özgür Öz
AABF Genel Sekreteri

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün