Türkiyeden Haberler

CHP Adana Milletvekili İbrahim Özdiş Adana’da Cemevi’ne yapılan saldırıyı Meclise Taşıdı

CHP Adana Milletvekili İbrahim Özdiş, Adana’da cem sonrası bir grup gencin Alevi yurttaşlara yönelik sözlü tacizini Meclis gündemine taşıdı.

Konuyla ilgili soru önergesi veren CHP’li Özdiş, “Alevi Kültür Derneği Adana Şubesi 28.01.2016 tarihinde yapılan Cem’in dağılması sıralarında karanlık zihniyetle yoğrulmuş bir grup genç tarafından sözlü tacize uğramıştır. Ülkede kol gezen terör belası, Türk – Kürt ayrımı yaparak halkı bölmeye çalışan sömürücü zihniyet bu sefer de Alevi – Sünni ayrımı yapmaya çalışmaktadır. Bu ayrıma zaman zaman alet olan devlet kurumları veya siyasi aktörler de ne yazık ki dikkatlerden kaçmamaktadır” dedi.

CHP Adana Milletvekili İbrahim Özdiş, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun yanıtlaması istediği soru önergesinde şu sorulara yanıt istedi:

Belli bir kesim tarafından kindar yetiştirilerek, maşa olarak kullanılan bu gençlerin arkasındaki güç kimdir?

Yaşanan bu olay hakkında ne düşünüyorsunuz? Her zamanki gibi münferit bir olay diye açıklama yapıp geçiştirecek misiniz?

Bir daha bu tarz veya daha kötü sonuçlanabilecek bir olay  yaşanmaması için toplumu yatıştırıcı, sakinleştirici bir açıklama yapmayı düşünüyor musunuz?

Bu tür olaylarda iktidar olarak sizlerin de sorumluluğu olduğunu ne zaman kabul edeceksiniz?

http://www.adanamedya.com/

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün