Türkiyeden Haberler

CHP Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm,Alevi katliamlarının takipçisi olacağız

CHP Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm, Maraş Katliamının 37. Yıl dönümünde bir yazılı açıklama yayımladı.

CHP Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm, “Alevi açılımı yaparak Alevi yurttaşlarımızın gönlünü almak isteyenler, öncelikle Alevi Katliamlarının katillerini bulmakla yükümlüdürler. Bu tür toplumsal katliamların karanlıkta kalmaması AKP iktidarının sorumluluğu altındadır. Geçmişle yüzleşmeden söz edenler, Maraş Katliamı ile yüzleşmeli, Alevi yurttaşlarımıza yapılan katliamların faillerini ortaya çıkarmalıdırlar” dedi.

CHP Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm, Maraş Katliamının 37. Yıl dönümünde bir yazılı açıklama yayımladı. Katliamın 37 yıldır aydınlatılamadığını belirten Tüm, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Yaşamını yitiren 111 CAN’ımızı saygı ile anıyoruz. Gerici faşist çeteler tarafından Alevi yurttaşlarımıza karşı işlenen bu vahşi cinayetler, en hafif şekli ile insanlığın katlidir.7 gün boyunca devletin gözleri önünde işlenen cinayetler, aradan geçen 37 yıla rağmen hala karanlıktadır. Bu olayın katillerinin bugün hala bulunamamış olmaları bir yana, kamuda önemli görevlere getirilip hatta Milletvekili yapılarak adeta ödüllendirilmişlerdir. Ne yazık ki hala aydınlatılamamış olan bu katliam devletin sorumluluğu altındadır. İncinsen de incitme felsefesinin sahibi ve Maraş, Sivas, Çorum gibi katliamların kurbanları olan Alevi yurttaşlarımız; devletimizin duyarsızlığı ile incinmiş, incitilmişlerdir.”

-“GEÇMİŞLE YÜZLEŞMEDEN SÖZ EDENLER, MARAŞ KATLİAMI İLE YÜZLEŞMELİ, FAİLLERİNİ ORTAYA ÇIKARMALIDIRLAR”-

Alevi katliamlarının unutturulmaya çalışıldığını belirten CHP’li vekil, açıklamasında şu sözlere yer verdi:

“Alevi açılımı yaparak Alevi yurttaşlarımızın gönlünü almak isteyenler, öncelikle Alevi katliamlarının katillerini bulmakla yükümlüdürler. Bu tür toplumsal katliamların karanlıkta kalmaması AKP iktidarının sorumluluğu altındadır. Geçmişle yüzleşmeden söz edenler, Maraş Katliamı ile yüzleşmeli, Alevi yurttaşlarımıza yapılan katliamların faillerini ortaya çıkarmalıdırlar. Samimiyetten uzak bu yaklaşımlar ile unutturulmaya çalışılan Alevi katliamlarının takipçisi olacağımızı tüm Alevi canlar bilmelidirler. Unutulmamalıdırlar, Unutturmayacağız. Maraş’ta katledilen Tüm Canlarımızın anısı önünde bir kez daha saygı ile eğiliyorum.”

ANKARA (ANKA) -http://www.gercekgundem.com/

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün