Avrupadan Haberler

Fransa Alevi Birlikleri Federasyonu Paris Katliamı’nı Republique Meydanı’nda andı

Fransa Alevi Birlikleri Federasyonu Genel Başkanı Erdal Kılıçkaya’nın başkanlığında bir heyet 13 Kasım 2015 tarihinde Fransa’nın başkenti Paris’teki cihatçı katliamında hayatını kaybedenlerin anısına Republique Meydanı’ndaki Özgürlük Anıtına karanfil bıraktılar.

FUAF Genel Başkanı Erdal Kılıçkaya ve beraberindeki heyet hayatını kaybedenlerin anısına karanfiller bırakıp daha sonra özgürlük anıtı önünde basın açıklaması yaptı. Yapılan basın açıklamasında FUAF Genel Başkanı Kılıçkaya şunları söyledi:

“Paris’te kalbimiz bir kez daha yara aldı. Katledilen canların anısı önünde saygı ile eğiliyoruz. Hak’tan rahmet diliyoruz. Yaralı olanlara acil şifalar diliyoruz. Biz bu fiili durumun bire bir tanığıyız. Aynı acıları Dersim’de Maraş’ta Çorum’da, Sivas’ta,Reyhanlı’da, Suruç’ta, Ankara ve benzeri birçok yerde yaşadık. Bugün başkent Paris’te Cumhuriyet Meydanı’nda, karanfillerimizi bir daha bu acılar yaşanmasın diye bırakıyoruz. Paris katliamını bütün insanlığın evrensel değerlerine yönelik bir saldırı olarak algılıyoruz. Bu acıların bir daha yaşanmaması için kamuoyunu sağduyuya ve dayanışmaya davet ediyoruz. Acıları paylaşmak insani bir erdemdir. Dolayısıyla tıpkı Dersim, Maraş, Çorum, Sivas, Suruç, Ankara’da olduğu gibi,Kenya’nın, Mısır’ın, Beyrut’un, Lazkiye’nin, Paris’in acılarını da acımız olarak kabul ediyoruz. Bir kez daha bunları bizlere yaşatanları lanetliyoruz. Bizi korkutmak, umudumuzu tüketmek istiyorlar. Asla umutsuz olmayacağız. Umudun, barışın, cesaretin temsilcileri olarak Paris’ten bir kez daha haykırıyoruz. Sizden korkmuyoruz. Yaşam alanlarımızı size bırakmayacağız. Barbarlığınıza karşı mücadelemiz, barıştan yana tavrımız sonsuza kadar devam edecek. Kazanan mazlumlar olacak.” (DHA)

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu Haberde Dikkatinizi Çekebilir!
Kapalı
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün