Avrupadan HaberlerHaberlerTürkiyeden Haberler

Gri Dedeler ve Çeteler

Gri Dedeler ve Çeteler, AABK Eşit Başkanı Hüseyin MAT Diyanetin Cem Vakfı işbirliğiyle Avrupa’da Gri Pasaport ile sözde dede göndermesine tepki gösterdi.

Hüseyin MAT’ın yazısı şöyle:

Gri Pasaport Yıllardır Avrupa Alevi hareketini ve kazanımlarını hedef alan ve ortadan kaldırma adına elinden geleni ardına bırakmayan AKP/MHP ve resmi devlet ideolojisinin çürümüşlüğünü ve çöküşünü izlemeye devam ediyoruz.

Diyanet ve Cem Vakfı işbirliğiyle her yıl sayısı artırılarak, sözde dede oldukları iddia edilen haramzadelere Gri Pasaport vererek Avrupa’ya gönderdiler.

Alevi inancını inkar eden, Ana/Dede diye bir inanç önderi yok diyen, Cemevi ibadethane değildir diyen bir Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan bahsediyoruz.

Devletin kara kutusu, derin asimilasyon politikalarını belirleyen ve yürüten günümüzün şeyhülislam makamı olan Diyanet İşleri Başkanlığı, özellikle Muharrem ve Hızır aylarında sözüm ona Aleviliği öğretmek ve hizmet vermek amacıyla Avrupa’ya Gri Pasaport vererek dede kılıklı, devletin dedesi olan ama asla Alevi dedesi olmayan kişiliksizleri gönderdiler.

Tek amaçları Avrupa Alevi hareketini bölmek, parçalamak ve ortadan kaldırmaktı. Eski ve yeni istihbaratcılar Avrupa Alevi hareketine yönelik planlanan ve uygulamakta oldukları politikaları, operasyonları açık açık ulusal kanallarda bağıra bağıra anlattılar, anlatmaya da devam ediyorlar.

Yetmedi Gülen Cemaati ve Cem Vakfı ile birlikte Cami-Cemevi asimilasyon projesini harekete geçirmeye çalıştılar. Yetmedi Alevi katillerini Avrupa’ya getirip cem organize ettiler ve katilleri Şah Hüseyin Postuna otutturdular. Bu da yetmedi Türkiye’de Cemevlerine davet ettiler, Şay Hüseyin Postuna oturtup önlerinde diz çöktüler.

Son elde ettiğimiz Kamu Tüzel Kişilik statüsü sonrası tekçi, ırkçı, şeriatçı AKP/MHP faşist iktidarın bize nasıl saldırdığını daha dün hep birlikte yaşadık. Bunlar yetmiyormuş gibi halen Avrupa’da Alevi ismi kullanılarak çakma dernek, federasyon, vakıf, enstitü gibi yapılar kuruluyor. Son olarak şiacılar da devreye girdi.

Avrupa ve Türkiye’de Alevilik ve Aleviler siyasi, sosyal, kültürel, teolojik bir saldırının ve kuşatmanın içerisindeler.

Bunları yıllarca anlattık. Dilimizde tüy bitti. Ama inanmayan, inatla anlamamak için direnen canlarımız oldu. Ama biz hep haklı çıktık.

Bugün Diyanet İşleri Başkanlığı’nın nasıl bir çete örgütü gibi çalıştığı ortaya çıktı. Biz zaten biliyorduk nasıl çalıştıklarını, şaşırmadık. Bize bugüne kadar inanmayanlara güzel bir gazete kapağı oldu. Umarız artık bu şarlatanlara, devlet resmi ideolojisinin politikalarına ve karanlık emellerine hizmet eden çıkmaz.

Dünden bugüne devletin resmi ideolojisinin değirmenine su taşıyan, işbirlikçi ve ihanetçileri teşhir etmeye ve karşılarında durmaya devam edeceğiz.

Bizim tarafımız Hınzır Paşalar değil, Pir Sultan Abdal tarafıdır. “Dönen dönsün, biz dönmeyiz yolumuzdan” diyenlerdeniz.

Alevilik vardır ve Alevilik haktır şiarıyla, kendimize özgün olan inancımızla ve ikrarımızla hizmet etmeye devam edeceğiz.

Hak aşkına, Yol aşkına, Pir aşkına, Halk aşkına yolumuza devam edeceğiz.

Gerçeklerin demine hüü, diyelim.

Aşk ile.

Hüseyin MAT AABK Eşit Başkanı

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün