Avrupadan HaberlerHaberler

Hızır aşkına niyetleriniz, lokmalarınız kabul olsun!

Hızır ayı nedeniyle bu yıl, Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu İnanç Yol-Erkan kurulu açıklamada bulundu.

Bu yıl Hızır ayının Cemevlerimizde beraber lokma yenilemeyeceğini belirten kurul, diğer yıllara oranla Hızır’dan daha fazla beklenti olacağını söyledi.

Açıklamanın devamı şöyle:

İnancımızın bu çok önemli günlerini birlikte yaşamak ve pandemiye rağmen yaşatmak, bizler için önemli ve değerli olacaktır.

Dileklerimizi, umutlarımızı ve muratlarımızı yine Hızır‘dan isteyeceğiz. Aynı anda, biz de darda olana Hızır adına umut olmaya gayret edeceğiz.

Dileğimiz, zor günün, dar günün imdadına yetişen Hızır’ın gönülleriyle, lokmalarıyla ondan medet umanı boş çevirmemesidir.

Geçen yıl, darda ve zorda olan canlarımıza, öğrencilerimize kurumsal anlamda, Hızır aşkına lokmaların ulaşmasında vesile olduk.

Toplumsal birliktelik ve dayanışma Alevi inancının temel ilkesi olmasından dolayı, bu yıl da Hızır aşkına yapılacak yardımlar ile yine yoksulumuza, öğrencilerimize, bizler için çok önemli olan ibadet yerlerimize, Cemevlerimize ve kurumlarımıza lokmalarımızla destek olalım.

Her yıl Hızır lokmasıyla Cemevlerine gelen canlarımız Pandemiden dolayı bu yıl lokmalarını Cemevinde paylaşamıyorlar. Cemevlerindeki inanç önderlerimiz, yöneticilerimiz bir elma da olsa lokmalarıyla canların kapısına kadar giderek, kapının önüne lokmayı bırakması manevi boyutta darlık ve zorluk çeken canlarımıza bir umut olacaktır. Unutmayın ki Hızır dar ve zor günün dostudur.

Hızır günleri inanç önderlerimizin koşullar ve şartlar el veriyorsa Cemevlerimizde yoksa evlerinde, dünyada darda, zorda olan, medet bekleyen tüm insanlık için çerağımızı uyaralım.

Lokmalarınız, dilekleriniz, muratlarınız Hak aşkına, Şahı Merdan Ali aşkına, boz atlı Hızır aşkına, Pir Hünkar Hacı Bektaşı Veli aşkına kabul olsun.

Hızır sizinle olsun.

Aşk-ı niyazımızla.

AABK İNANÇ, YOL-ERKAN KURULU

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu Haberde Dikkatinizi Çekebilir!
Kapalı
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün