Avrupadan Haberler

İngiltere Alevi Gençliği Hünkar Hacı Bektaş-ı Veli Şöleninde buluştu

İngiltere Alevi Gençler Birliği’nin düzenlediği Hünkar Hacı Bektaş-ı Veli Gençlik Şöleni geçtiğimiz Cumartesi akşamı Epic Dalston’da gerçekleşti.

Bu yıl 20’ncisi düzenlenen gençlik şöleni 5 Aralık Cumartesi günü Londra’nın Dalston bölgesinde bulunan Epic Dalston’da gençlerin ve onları yalnız bırakmayan büyüklerinin katılımı ile düzenlendi. Semah gösterisi ile başlayan şölen, İngiltere Alevi Kültür Merkezi ve Cemevi Başkanı Turgay Hurman, Britanya Alevi Federasyonu Başkanı İsrafil Erbil ve İngiltere Alevi Gençler Birliği Başkanları Dilan Yılmaz ve Mert Gurgur’un konuşmaları ile devam etti.

 ‘KAÇ KİŞİ OLDUĞUMUZ DEĞİL NE YAPTIĞIMIZ ÖNEMLİ’

İngiltere Alevi Kültür Merkezi ve Cemevi Başkanı Turgay Hurman, gençleri her konuda desteklediklerini ifade ederek onların daima yanında olacaklarını söyledi. The Duke of Edinburgh’s Award sertifikası verme hakkına sahip Türkçe konuşan tek kurum olduklarını açıklayan Hurman, bu sertifikanın gençlerin üniversite sonrasında iş bulmalarında yardımcı olacağını belirtti. Hurman’ın ardından coşkulu bir konuşman yapan Britanya Alevi Federasyonu Başkanı İsrafil Erbil, “Kaç kişi olduğumuz değil, önemli olan ne yaptığımız, ne düşündüğümüz, hangi adımı attığımızdır. Sizlerin çabasıdır Britanya Parlamentosunda, genel kurulunda bizi konuşturan.” dedi. Daha sonra söz alan genç başkanlar ise yaşanılan tüm zorluklara ve zorbalıklara rağmen, emin adımlar ile yılmadan, yorulmadan, umutla ve ilk günkü heyecan ile görevlerine devam edeceklerinin altını çizerek, kendilerini yalnız bırakmayan herkese teşekkür etti.

Yapılan konuşmaların ardından kendilerine verdikleri desteklerden dolayı İsrafil Erbil ve Turgay Hurman’a plaket takdim etti. Daha sonra sahneye çıkan İngiltere Alevi Gençler Birliği üyeleri hep bir ağızdan deyiş okudu. Türk Halk Müziği sanatçıları Muharrem Temiz ve Gülten Benli’nin de sahne aldığı gecede ayrıca folklorik dans gösterileri de yapıldı.

http://www.londragazete.com/

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün