Avrupadan Haberler

İngiltere’de Sheffield Alevi Kültür Merkezi ve Cemevi açılış gecesi düzenledi

Kısa zaman önce kendi mekanına kavuşan SAKM ve Cemevi yoğun katılımlı bir açılış gecesi gerçekleştirdi. Geçtiğimiz Pazar günü gerçekleşen etkinliğe Türkiye ve Britanya’dan davetliler ve sanatçılar katıldı.

Britanya Alevi Federasyonu çatısı altında faaliyet yürüten SAKM ve Cemevi gecesine yoğun ilgi vardı. Yaklaşık 500 kişinin katıldığı etkinlik BAF başkan yardımcısı ve SAKM ve Cemevi eş başkanı İsmail Aslan ile yine eş başkan Eylem İşhubukçu’nun açılış konuşması ile başladı.

İsmail Aslan ‘geleceğimizi şimdiden şekillendirmek ve değerlerimize sahip çıkmak için mücadele ediyoruz ve bu nedenle gururluyuz’ diye konuştu.

Eylem İşhubukçu ‘Sheffield ve çevresindeki tüm canlarımızın ikinci evi olan cemevimizi açmış olmanın onurunu yaşıyoruz. Semahlarımızla, deyişlerimizle ve cem erkanlarımızla buluşmanın ve geleceğe umutla bakmanın heyecanını yaşıyoruz, burada bulunan tüm canlara teşekkür ediyorum’ dedi.

sheffield 1

Geceye katılan BAF başkanı İsrafil Erbil, Mehmet Yüksel Dede, Hüseyin Gazi Metin Dede, Bournemouth Akm ve Cemevi yöneticisi Elif Temel, Doncaster AKM ve Cemevi eş başkanı Gülay Dalkılıç, Edinburgh AKM ve Cemevi başkanı Zekeriya Armut, Hull AKM ve Cemevi başkanı Ali Ekber Aktepe, Nottingham AKM ve Cemevi eski başkanı Duran Aytaç, Glasgow AKM ve cemevi eski başkanı ve BAF başkan yardımcısı Aynur Akel, Leicester AKM ve Cemevi yöneticisi Hasan Şen, Northamptonshire AKM ve Cemevi başkanı Maksut Demir, Britanya Alevi Gençlik federasyonu adına Pınar Aksu, Britanya Alevi kadınlar Birliği adına Hanım Güldede, birer konuşma yaparak alevilerin birlik ve beraberliğinin önemini vurguladılar. Çok sayıda kurum temsilcilerinin hazır bulunduğu geceye çok sayıda BAF yöneticileri ve AKM kurum yöneticileri katıldı.

Gecede deyişler ve semahlar icra edildi. Ayrıca sahne alan sanatçılar Tara Jaf, Özlem Taner ve Erol Parlak’ın yanı sıra orkestra ekibi unutulmaz eserler seslendirdi. Gecenin hazırlanmasında ve sunulmasında emeği geçen Ozan Toprak ve semah eğitmeni Saffet Yürükel tüm katılımcılardan ve yöneticilerden teşekkür aldı.

Sanatçılara ve eğitmenlere gece sonunda birer pilaket verilerek teşekkür edildi.

sheff 6

sheff 7

sheff 5

sheff 8

http://www.londragazete.com/

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu Haberde Dikkatinizi Çekebilir!
Kapalı
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün