Türkiyeden Haberler

İstanbul Erenler Eğitim ve Kültür Vakfı’ndan “Maraş Kalbimde Yaradır” Paneli

Merkezi Esenyurt’ta bulunan Erenler Eğitim ve Kültür Vakfı Maraş Katliamının 37. Yılı nedeniyle Vakıf merkezinde “MARAŞ KALBİMDE YARADIR” panelle anma etkinliği yapacaklar.

Maraş katliamının yıl dönümün nedeniyle her yıl anma etkinliği düzenleyen Erenler Eğitim Kültür Vakfı 21 Aralık 2015 pazar günü Maraş katliamının 37. yılında “MARAŞ KALBİMDE YARADIR” konulu panelle gerçekleştirecekler.

 Maraş Katliamı.. Üzerinden 37 yıl geçti…

19-26 Aralık 1978’de maraş’ta meydana gelen katliamda 103 Alevi öldürüldü, Alevilere ait 200’ün üzerinde ev yakıldı, 100’e yakın işyeri tahrip edildi.  Diyen Esenyurt Erenler Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Emin Yılmaz; “Maraş katliamı insanlığa yönelik işlenmiş bir suçtur. Dedi.

“Tarihte örneğine az rastlanan, insanlık dışı bir olaydır diyen, Esenyurt Erenler Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Emin Yılmaz, Maraş Katliamının 37.yılı bu yıl. Katiller hala ortada, ayrımcılık ve inkar hala devam ediyor. Katilleri lanetliyoruz. Yaramızın kapanmasına hiç izin vermediler. Ama biz unutmayacağı unutturmayacağız. dedi

DAVET

21.12.2015 tarihinde saat 13.00’te Konferans Salonun da Araştırmacı Yazar Turabi SALTIK’ın panelist olarak katıldığı “MARAŞ KALBİM DE YARADIR” Başlıklı panel yapılacaktır diyen Yılmaz; bütün halkımız davetlidir. Dedi

İsmail KÜPELİ/İstanbul/Serhat Birikim

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün