Türkiyeden Haberler

Marmaris’te Pir Sultan Abdal Kültür Derneği’nden Aşure Günü Etkinliği

Marmaris’te aşure günü keyifli geçti MUĞLA’nın Marmaris İlçesi’nde bu yıl 21’incisi düzenlenen aşure gününde keyifli dakikalar yaşandı.

Pir Sultan Abdal Derneği tarafından Beldibi Mahallesi’nde bugün saat 13.00’de aşure günü düzenlendi. Cem Evi önündeki etkinliğe; CHP’li Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar,HDP Muğla Yönetim Kurulu Üyesi Bülent Özel, CHP ilçe yönetimi, sivil toplum örgütleri temsilcileri yanı sıra çok sayıda vatandaşlar aileleriyle katıldı.

Pir Sultan Abdal Derneği Marmaris Başkanı Kasım Çağlı, yaptığı konuşmada her türlü ayrımcılığın karşısında olduklarını vurguladı. Konuşmanın ardından Alevi Dedesi Nihat Üzel, dualarla etkinliği başlattı. Aşık Ali Dursun Alabayık sazı ile türkülerle etkinliği hareketlendirdi. Müzik dinletisi sonrası stantlarda aşure, kavurmalı pilav, gözleme, lokma ve içecekler dağıtıldı. Stantlara yapıştırılan ‘Eşit yurttaşlık istiyoruz’, ‘gerici ve şeriat eğitime hayır’, ‘Diyanet İşleri Başkanlığı kaldırılsın’ gibi dövizler dikkati çekti. Etkinliğe katılanlar, Marmaris Cem Evi adına konulan kutulara bağışta bulundu.

http://www.haberler.com/

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün