Avrupadan HaberlerTürkiyeden Haberler

Paris’te Yapılan Katliam’a Alevi Kurumlarından Kınama

IŞİD’in Fransa’nın başkenti Paris’teki katliamı  Türkiye’den Pir Sultan Abdal Kültür Derneği, Avrupa’dan Almanya Alevi Birlikleri Federasyonu,Britanya Alevi Federasyonu ve Fransa Alevi Birlikleri Federasyonu kınadı.

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği(PSAKD)


Almanya Alevi Birlikleri Federasyonu(AABF)

Almanya Alevi Birlikleri Federasyonu Bayern Bölge Temsilciliği olarak Fransa’da yapılan katliamı şiddetle kınıyoruz.

Fransa’da yapılan bu katliamın insanlığa ,insana ,demokrasiye yapılan bir katliam olduğunu biliyoruz .

Acını ,gözyaşının dili,dini,rengi olmaz .Yüreğimiz insana ve insanca yaşama olan özlemlerimizle yaşanan bu terör olayından dolayı derin üzüntü ve acı içerisindedir .”Yeryüzü aşkın yüzü oluncaya dek” tüm halklar,inançlar,kimlikler özgürce yaşayana dek mücadelemiz devam edecektir.

İnsanlığa yapılan katliamları kınıyor Paris’te katliamda yaşamını yitiren insanların yakınlarının ve insanca yaşamdan yana olan herkesin acısı acımızdır.

Saygılarımızla

AABF Bayern Bölge Başkanı

Ercan Kara


 

Britanya Alevi Federasyonu(BAF)

PARİS KATLİAMINI KINIYORUZ!

Binlerce yıldır mücadele ettiğimiz Yezit ve Yavuz zihniyetine lanet olsun.

3 gün önce “Avrupa bu acıyı iliklerine kadar hissedecek” diyen RTE’ın istediği oldu.

Işid=AKP


 

Fransa Alevi Birlikleri Federasyonu(FUAF)

ENDİŞELİYİZ

Terör karanlık yüzünü bu kez Fransa’da gösterdi. Hedefine masum, genç, yaşlı, kadın demeden, yanlızca çok sayıda insanın öldürülmesini hedef alan insanlık dışı bir zihniyetle, masum insanların canına kıyarak, yüzlercesininde yaralanmasına sebep oldu.

Suruç ve Ankara’da yapılan kitlesel katliamlardan sonra, Fransa hedef alındı. Başta Aleviler olmak üzere, Avrupa’da yaşayan göçmenler bu hedefin merkezine kondu. İnsanlığa karşı işlenmiş bu vahşeti şiddetle kınıyoruz.

İnsanlık, din adına yapılan barbarlıkla karşı karşıya. İnsanlığın ve medeniyetin başına musallat edilmiş bu karanlık, elbirliği ile berteraf edilmelidir. Bunu yaparken, Fransa Alevi Birlikleri Federasyonu olarak, din kisvesi adı altında yapılan bu vahşi katliamlara kararlılık ve tüm özverimizle, “İlle de BARIŞ” diyerek, dünyadaki tüm barış sevdalısı insanlarla dayanışma içerisinde olacağımızın birkez daha altını çiziyoruz.

Bu barbar katliamların gerçekleşmesinde, teröre destek olan ülkeler uluslararası mahkemelerde yargılanmalıdır. Avrupa ve Fransa’da DAECH gibi vahşi terör örgütlerinin bizzat devlet yardımları alarak, çakma tabelalar altında yeşerip ve örgütlenmelerinin önüne geçilmelidir. Devlet yaptığı yardımların ne için kullanıldığının takipçisi olmak durumundadır.

Fransa Alevi Birlikleri Federasyonu olarak Fransa halkının acısını paylaşıyor ve yaralılara acil şifalar diliyoruz.

 

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün