Türkiyeden Haberler

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Gani Kaplan’dan Hatay’a Ziyaret

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Gani Kaplan, Antakya, Defne ile Samandağ ilçelerinde çeşitli temaslarda bulundu, ziyaretler gerçekleştirdi, konferans verdi.

      Kaplan, dün sabah Samandağ ilçesine gitti ve Samandağ Belediyesi’ni ziyaret eti. Pir Sultan Abdal Derneği Genel Başkanı, Başkan Yardımcısı Mehmet Yıldız ile bir süre görüştükten sonraki açıklamasında şunları dile getirdi:

      “Alevilerin tek vücut olması gerekiyor. Arap Alevi örgütlerinde parçalı bir durum söz konusudur. Sadece Arap Alevi örgütleri değildir. Türkiye’de Alevilerin örgütlenme sorunu olarak karşımıza çıkan en büyük sorun, çok parçalı yapıdır. Tek vücut olursak, birlik olursak önemli adımlar atabiliriz. Ğadir Hum Bayramı’nın tatil ilan edilmesi gerekiyor.  Bu konuda yapılacak çalışmalara Dernek olarak destek veririz. Ğadir Hum Bayramı’nın Türkiye genelinde tanıtılması gerekiyor. Ankara’da Şubemiz, 4 Ekim’de konferans yapıyor. Birden bire yayamazsınız. Zaman sürecinde yayılabilir.1 Mayıs nasıl tatil ilan edildiyse, Nevruz Bayram olarak ilan edilmek üzere, Ğadir Hum Bayramı’nın tatil ilan edilmesi için Türkiye geneline çalışmaları yaymak gerekir” dedi.

      Samandağ Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Yıldız da, konuğu, Pir Sultan Abdal Derneği Genel Başkanı Kaplan’ın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti ifade ederek, Derneğin çalışmalarını yakından takip ettiğini ve takdir ettiğini, Ğadir Hum etkinliklerini anlamlı ve önemli bulduğunu kaydetti, barış, kardeşlik ve huzur getirmesini temenni ettiğini sözlerine ekledi.

http://www.antakyagazetesi.com/

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün