Türkiyeden Haberler

PSAKD : “Aleviyiz! Korkmuyoruz! Boyun Eğmiyoruz! “

PSAKD (Pir Sultan Abdal Kültür Derneği) Genel Merkezi Yalova’da Aleviler’in evlerini işaretleme ile ilgili açıklama yaptı.

Gelin Bizi İşaretleyin! Aleviyiz! Korkmuyoruz! Boyun Eğmiyoruz! ” diyen PSAKD Açıklamasına şöyle devam etti;

‘‘Alevilere dönük kapı işaretleme, yazılama ve hakaret içeren bildiriler bırakma gibi tehdit ve gözdağı içeren saldırılara her gün yenileri ekleniyor.

Bir yandan canımızı emanet ettiğimiz bir doktor Alevi köylerini haritada işaretlerken bir yandan da Yalova Bağlarbaşı Mahallesinde 5 Alevi ailenin evlerinin duvarları işaretlendi.

‘Bizler Aleviler olarak daha önce defalarca aynı şekilde işaretlemelerle ve tehdit içeren yazılamalarla hedef gösterildik. Her defasında yetkililer “çocuklar yapmıştır” “bunlar münferit olaylardır” “yapan kişinin akli dengesi bozuktur” gibi ciddiyetten uzak, saldırıların üstünü kapatmaya dönük yaklaşımlarla hareket etmişlerdir.

Ancak bizler bu yaşananların münferit saldırılar olmadığının farkındayız. Devletin en üst yetkilileri tarafından defalarca ayrımcılık, ötekileştirme ve nefret içeren söylemlere maruz kaldık. Maraş’ta, Çorum’da ve Sivas’ta Alevileri katledenler ile onların avukatları çeşitli şekillerde ödüllendirildiler.

Alevilere dönük olarak devlet tarafından uygulanan sistematik bir ayrımcılık, ötekileştirme ve asimilasyon projesi bütün hızıyla devam etmektedir. O yüzden Yalova’da yaşanan bu saldırı tesadüfi bir saldırı olmayıp sistematik bir asimilasyon ve yok etme politikasının bir yansımasıdır.

Bizler yüzlerce yıldan beri hiçbir tehdide, saldırıya, baskıya ve katliama boyun eğmedik. İnancımızdan, kültürümüzden ve kimliğimizden vazgeçmedik.

Bundan sonra da ne pahasına olursa olsun vazgeçmeyeceğiz.Pir Sultan Abdal Kültür Derneği olarak Yalova’da evleri işaretlenen canlarımızın sonuna kadar yanlarında olduğumuzu belirtiyoruz ve tüm canlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Baskılar bizi yıldıramaz”

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Genel Merkezi

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu Haberde Dikkatinizi Çekebilir!
Kapalı
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün