HaberlerTürkiyeden Haberler

PSAKD Genel Merkezi: “Bu Dava Bizim”

PSAKD (Pir Sultan Abdal Kültür Derneği) Genel Merkezi 1 Mayıs Mahallesinin kurtuluş yıl dönemi olan 2 Eylül festivallerinin yasaklanması nedeniyle yazılı açıklama yaptı.

“1 Mayıs Rantın Değil Halkın Mahallesidir!” diyen PSAKD “2 Eylül Festivali yasaklanamaz!” dedi.

PSAKD yazısı şöyle devam ediyor:

1977 de devrimcilerin yoksul emekçi halk ile birlikte can pahasına, bedeller ödeyerek 12 canını yitirerek, oluşturduğu 1 Mayıs Mahallesinin kuruluş yıl dönümü her yıl 2 Eylül’de festivallerle, yürüyüşlerle anılır, bu değer korunur.

6 Eylül 2020 tarihinde de pandemi koşulları gözetilerek planlanan 2 Eylül festivaline polis müdahale ederek aralarında Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Atasehir Şube Başkanı Gülsev Kaya ve yönetim kurulu üyesi Bahar Tekin Gayretli’nin de bulunduğu 24 kişi göz altına alınmıştı. 24 canımız bir gün Vatan emniyette tutularak ertesi gün hiç mahkemeye çıkarılmadan 4 gün imza karşılığı adli kontrol ile cezalandırılmışlardır.

Gelinen aşamada 24 canımıza savcılık tarafından dava açılmıştır. Bu davanın ilk duruşması 23 Mart Salı Günü, saat 9.30 da Anadolu Adliyesi 43. Asliye Hukuk Mahkemesinde görülecektir.

Tüm kamuoyunu bu davaya sahip çıkmaya, hukuksuzluğa karşı hukuku, ranta ve talana karşı yaşam alanlarımızı savunan canlarımızın yanında olmaya çağırıyoruz.

Halkın Değerleri yargılanamaz!

2 Eylül festivali suç değildir!

PSAKD GENEL MERKEZİ

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün