HaberlerTürkiyeden Haberler

PSAKD ‘Sonuna kadar yöneticilerimizin yanında olacağız!’

PSKAD (Pir Sultan Abdal Kültür Derneği) Genel Merkezi Malatya yöneticileri Hatice ZENGİN ve Saime TUNCEL’in yargılandığı davada ceza almasına tepki gösterdi.

“Burada hedef tüm Alevi örgütlülüğü ve genelde tüm örgütlü muhalefettir.” diyen PSAKD “Biz bu zulme boyun asla boyun eğmeyeceğiz.” dedi.

PSAKD’in açıklaması şöyle devam etti;

AKP iktidarının tüm ilerici-demokrat muhalif toplum kesimlerine dönük baskı politikaları bütün hızıyla devam ediyor. Pir Sultan Abdal örgütlülüğümüz de bu baskı politikalarından nasibini fazlasıyla almıştır.

Bugüne kadar birçok yöneticimiz ve üyemiz hakkında hukuksuz ve keyfi davalar açıldı. Yine birçok yöneticimiz ve üyemiz asılsız suçlamalarla gözaltına alınıp tutuklandılar. Bunun en son örneğini Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Malatya Şube yöneticilerimiz Hatice Zengin ve Saime Tuncel’e verilen haksız ve hukuksuz cezalarla yaşadık. Hatice Zengin ve Saime Tuncel canlarımız sırf Malatya’da Alevi örgütlülüğünde, kadın hareketinde ve demokratik hak mücadelerinde aktif bir şekilde yer aldıkları için uyduruk ve temelsiz birtakım iddialarla ve terör propagandası gerekçesiyle hapis cezalarına çarptırıldılar.

Hatice Zengin’e 1 yıl 16 gün, Saime Tuncel’e ise 2 yıl 4 ay hapis cezası verildi. Canlarımızın tek suçu Malatya’daki ilerici demokrat kurum ve kuruluşların birlikte düzenledikleri tamamen yasal eylemlere katılmaktır. Bu eylemlerde hiçbir yasadışı içerikte slogan atılmamıştır. İktidar bu şekilde uyduruk gerekçelerle sokağı çıkıp hak arayan herkesi terörist ilan ederek sokakları muhaliflere kapatmaya çalışmaktadır. Siyasal iktidar ülkeyi büyük bir sefalete mahkum eden yönetememe krizini tüm ilerici demokrat muhalefete dönük ağır bir baskı ve saldırganlık politikasıyla aşmaya çalışmaktadır. Bu tür davalarla insanlarımız susturulmaya çalısılmaktadır.

Yargı artık adalet dağıtan bir kurum olmaktan ziyade mevcut iktidarın muhalifleri keyfi bir şekilde cezalandırmak istediği bir yapı haline gelmiştir. Mevcut anayasa ve kanunlar dahi iktidar ve iktidarın yönlendirmesindeki yargı tarafından ayaklar altına alınmaktadır. Tamamen haksız, hukuksuz ve keyfi bir şekilde, dikkate değer en ufak bir kanıt olmadan, sırf muhalif ve Alevi hak mücadelesinde aktif görev aldıkları için terör propagandası bahanesiyle yöneticilerimiz Hatice Zengin ve Saime Tuncel’e dönük verilen hapis cezalarını şiddetle kınıyoruz.

Burada hedef tüm Alevi örgütlülüğü ve genelde tüm örgütlü muhalefettir. Biz bu zulme boyun asla boyun eğmeyeceğiz. Sonuna kadar yöneticilerimiz Hatice Zengin ve Saime Tuncel’in yanında olacağız. Baskılar, gözaltılar ve tutuklamalar bizleri yıldıramaz.

PSAKD Genel Merkezi

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün