Türkiyeden Haberler

PSAKD’nden Basına ve Kamuoyuna Duyuru

Yeni Şafak Gazetesinin 6.3.2016 tarihli (bugün) tarihli yayımının birinci sayfasında İŞTE O TERÖRİSTLER başlıklı haberinde “Yeni Şafak ve tvnet binası ile Yeni Akit’e saldıran 5 terörist tutuklandı haberinin yanında Halil Sönmez isimi ile Sultangazi Şube Başkanımız Göksel Fidan’ın fotoğrafı yer almaktadır.

PSAKD olarak, kurulduğumuz günden beri mücadelemizi HOŞGÖRÜ üzerinde yürütme kararlılığındayız. Derneğimiz, Alevi Halkının dünden günümüze uğradığı tüm katliamlara karşı hukuk ve demokrasi savaşı dışında hiçbir savaş vermemiş. Hiçbir zaman linç kültürünün yanında olmamıştır.

Pirlerimiz ve ulularımızın düsturunu bin yıldır yaşatarak mazlumun ve mağdurun yanında olmak ve insanı kabemiz bellemek Derneğimizin ve bağlı tüm şubelerimizin birincil amacı olmuştur.

Derneğimiz, temsil ettiği Alevi halkının değerlerini yaşatarak,  HİÇ BİR ZAMAN HAKSIZLIĞA BOYUN EĞMEMİŞTİR.

Yeni Şafak Gazetesi, mazlum Alevi halkının temsilciliğini yapan şube başkanımız Göksel Fidan’ı, hiçbir araştırma yapmadan, haksızca ve bilinçli olduğunu düşündüğümüz bir şekilde kamuoyu nezdinde hedef göstermiştir.

Yen Şafak Gazetesinin bu yanlışı, Gazetenin biat ettiği AKP hükümetinin  ve Baskıcı Devlet Zihniyetinin  Şube Başkanımız üzerindeki bilinçli bir yansımasıdır. Gazetenin bu haberi son aylarda Alevi Kurum Temsilcilerimiz üzerinde kurulmaya çalışılan Devlet Baskının da önemli örneklerinden birisidir.

Derneğimizin  Sultan Gazi Şubesi, son yıllarda yürüttüğü mücadelesi ile DERNEĞİMİZ ADINA BİR CEM EVİ BİNASI İNŞASINA BAŞLAMIŞ VE BU YAPIYI EN KISA ZAMANDA BİTİRMEYİ, İBADETE, ALEVİ HALKI İÇİN HİZMETE AÇMAYI HEDEFLEMİŞTİR. Şube başkanımızın tam da bu çabayı gösterdiği sıralarda Yeni Şafak Gazetisinde BİR TERÖRİST olarak ifşa edilmesi düşündürücüdür.

PSAKD’miz ve Alevi Halkı olarak Yeni Şafak Gazetesinin bu yanlış haberini kınıyoruz. Sivas Katliamı sanıklarını bir kahraman gibi gösteren; Gezi Direnişine katılanları yalan haberle Terörize eden, haber yapmayı hedef göstermekle karıştıran bir gazetinin SultanGazi Şube Başkanımızı TERÖRİST OLARAK GÖSTERMESİNİ  yadırgamıyoruz. Bununla birlikte  buradan Gazetenin yetkililerine sesleniyoruz: ALEVİ HAREKETİNİN  HAKLI MÜCADELESİNİ SİZİN VE TEMSİL ETTİĞİNİZ ZİHNİYETİN HİÇBİR OYUNU BOZAMAYACAK ve bizi yıldırmayacaktır.  Alevi Hareketi size ve tesmil ettiğiniz zihniyetin aksine HER ZAMAN HUKUKUN VE DEMOKRASİNİN YANINDA OLACAKTIR.

İlgili Gazetenin bu bilinçli karalaması ve hedef göstermesi ile ilgili yarın itibarıyla hukuksal süreç de başlatılacaktır.

Saygılarımızla kamuoyuna duyurulur

ALEVİ BEKTAŞİ FEDERASYONU

PSAKD GENEL MERKEZİ

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün