Türkiyeden Haberler

Silivri Cezaevi Önünde Türkülü Umut Nöbeti

Tutuklu bulunan gazeteciler için Silivri Cezaevi önünde devam eden umut nöbetini öğleden sonra halk müziği sanatçısı Kutsal Evcimen ve Avusturya’da bulunan Insburg Alevi Derneği kurucularından Hanefi Aksoy devraldı. Kutsal Evcimen, Cumhurbaşkanı’na hakaretten yargılanmasına sebep olan ‘Satın Eşek Sıpaları’ isimli türküyü söyledi.

Umut nöbetine halk müziği sanatçısı Kutsal Evcimen ve Avusturya’da bulunan Insburg Alevi Derneği kurucularından Hanefi Aksoy devam etti. Gazetecilere açıklamalarda bulunan sanatçı Kutsal Evcimen, “Bugün buraya canlarımızla beraber olmaya, bu dik duruşta yanlarında damla olmaya geldik. Biliyorsunuz ki, bu hükümetin en büyük politikası. Can Dündar ve Erdem Gül en popüler örnek. Bakın biz bunlara bile neler yapıyoruz, sesinizi çıkarmayın demek istiyorlar. Fakat karşılarında yılacak ve korkacak bir kitle yok. Bu baskı rejimi bir gün bitecek. Haklılar ve doğrular her zaman güçlü, zalimler ve yanlışlar güçsüzdür. Bu tarih boyunca böyle olmuştur. Can Dündar ve Erdem Gül başta olmak üzere tüm tutuklu gazeteciler ve düşünce suçlularına özgürlük diliyoruz. Ülkemizin hak ettiği aydınlık geleceğinin bir an evvel gelmesini istiyoruz.” diye konuştu. Evcimen açıklamanın ardından ‘Satın Eşek Sıpaları’ isimli türküyü seslendirdi.

Hanefi Aksoy ise, “Duyarlı ve doğru gazetecilik görevini yapan iki canımızı canı gönülden kutluyorum. Bu onurlu davayı ve dik duruşu örnek olarak toplumumuza sunmak isteriz. Sorumluluğunu bilen, yurdunu seven, halkının birlikte yaşamasını isteyen insanların böyle onurlu bir davaya destek vermesini isterim.” ifadelerini kullandı.

http://www.habertuar.com/

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu Haberde Dikkatinizi Çekebilir!
Kapalı
Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün