Türkiyeden Haberler

Zülfikar Alevi Bektaş-i Kültür ve Eğitim Derneği’nden ‘Muharrem ve Kerbela’ paneli

Eskişehir’de Zülfikar Alevi Bektaş-i Kültür ve Eğitim Derneği tarafından ’Muharrem ve Kerbela’ konulu panel ve söyleşi düzenlendi.

Bir düğün salonundaki etkinliğe, Eskişehir Vali Yardımcısı Ferhat Çağlar, Hacı Bektaş-i Veli Derneği Eskişehir Alevi Dernekleri Platform Başkanı Kamer Ali Durur ve davetliler katıldı. Panel ve söyleşinin program sunuculuğunu Hüseyin Haşim yaptı. Zülfikar Alevi Bektaş-i Kültür ve Eğitim Derneği Başkanı Ümit Aydın, yaptığı konuşmada, “Muharrem ayı ve Kerbela; Peygamberimiz ve Ehlibeytin ışığında geleceğe bakış konulu program düzenledik. İslam tarihinde bir dönüm noktası olan, Peygamber Efendimiz (s.a.v.)’in hicreti esas alınarak hicri yılbaşı kabul edilen ve rahmet peygamberinin ‘Allah’ın ayı’ olarak nitelendirdiği Muharrem ayına ulaşmış bulunuyoruz. Bu ayın tüm İslam âlemi ve bütün insanlık için hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Hakk’tan niyaz ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle başta şehitlerin efendisi Hz. Hüseyin ve Kerbela şehitleri olmak üzere bütün şehitlerimizi rahmet, minnet ve hürmetle yâd ediyor, onların imam Zeynelabidin ile süren aziz hatırasını ve Ehl-i Beyt-i Mustafa’yı saygıyla selamlıyoruz” dedi.

Programa konuk olarak katılan Şemşettin Kubat, Ozan Mert Çetintaş sazları ile Muharrem ayı ve Kerbela ile ilgili türküler söylediler.

http://kadinhaberleri.com

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün